Máme podzim, což je nejlepší doba zabojovat pomocí ovocných kyselin s akné, jizvyčkami po akné, hyperpigmentacemi.

AHA peelingy a jiné abrazivní metody jako dermální abraze jsou ošetření, která se používají u problémů s pokožkou, kde je zesílená rohová vrstva, např. v případě silně zrohovatělé nečisté pleti. Tam má obroušení rohové vrstvy smysl, protože dojde k odstranění zrohovatění a tím i k odstranění příčiny akné. V tomto případě představují ovocné kyseliny kvalitní a bezpečné ošetření, které zabraňuje růstu určitých bykterií, které způsobují vznik komedonů, vřídků a pupínků.

AHA ovocné kyseliny nikdy nepoužívejte k pravidelnému dennímu ošetření pokožky! Zvýšila by se náchylnost pokožky vůči onemocnění jako jsou ekzémy a kontaktní alergie. Proto nepodléhejme módním trendům, kdy mnohé kosmetické firmy a kosmetické salóny doporučují používat ovocné kyseliny například k vyhlazení vrásek. Použití, průběh a doba loupací procedury se řídí stavem, snášenlivostí a citlivostí pokožky.

AHA peeling se provádí nejlépe formou kůr, aby v době mezi jednotlivými ošetřeními mohla pokožka zregenerovat. Účinné ošetření by mělo zahrnovat 6 až 8 nebo případně i více jednotlivých ošetření. Toto ošetření lze provádět 1 až 2x týdně, minimálně však jednou vždy po 14 dnech. 

Před prováděním loupací procedury a během ní je velmi důležitá domácí péče o pokožku.