Anticelulitidní a zeštíhlující přípravky

Účinné látky přípravků určených na celulitidu či zeštíhlení mají rozdílné způsoby působení. Především jde o podporu mikrocirkulace, rozklad tuků (lipolýzu) a omezení vzniku tuků (lipogenezy). Dále se může jednat také o antioxidační účinek (vitamin E a C) nebo vliv na strukturu kůže (retinoidy). Obvykle mají jednotlivé látky více než jeden způsob účinku.

1. Látky podporující mikrocirkulaci

Jedná se o látky povzbuzující tok krve a lymfy, čímž dochází k uvolňování nahromaděných látek. Pocitově na kůži vnímáme teplo, někdy až pálení. Řadit sem můžeme látky jako je například methylnikotinát (Methyl Nicotinate), kapsaicin (Capsaicine), L-karnitin (Carnitine) nebo rostlinné extrakty kupříkladu ginkgo biloba (Ginkgo Biloba Extract), artyčok zeleninový (Cynara Scolymus Extract), pupečník asijský (Centella Asiatica Extract), břečťan popínavý (Hedera Helix Extract), listnatec ostnitý (Ruscus Aculeatus Extract) aj.

2. Látky rozkládající tuky a omezující tvorbu tuků

Látky, které jsou schopny zmenšit velikost tukových buněk rozkladem tuků a dále redukcí jejich tvorby. Do této skupiny patří například kofein (Caffeine), teofylin (Theophylline) a forskolin (Coleus Forskolii Extract).

U anticelulitidního nebo zeštíhlujícího přípravku je běžné najít více než jednu účinnou látku, aby přípravek dosahoval lepších účinků.

 

Přídavek transportních a účinných látek liposomů jistě přidá na účinku. Umožňují totiž nejenom přesun účinných látek hlouběji do pokožky, ale činí pokožku pevnější díky svému následnému rozpadu. U Tělového mléka na celulitidu Light řady DR. BAUMANN je přítomen ve výrobku současně s liposomy i forskolin, který podporuje lipolýzu tuků nebo také makadamiový olej, urea, přírodní vitamin E aj. schopný opečovávat pokožku celého těla.

V porovnání s Tělovým mlékem na celulitidu Strong řady DR. BAUMANN se jedná o jemnou péči. U mléka Strong se dosáhlo velice intenzivní účinné péče kombinací složek forskolinu, methyl nikotinátu a eukalyptového oleje, kdy dochází k silnému prokrvení (pokožka se prohřívá) a výrazné podpoře spalování tuků. Tento výrobek je dokonalý k ošetření výhradně problémových partií nebo na masáže při svalovém napětí a křečích svalů (šíje, nohy).

Tyto výrobky si je možné zakoupit ve dvou provedeních - cestovním balení o objemu 75 ml nebo klasickém balení o objemu 200 ml.

Nejlepších výsledků nedosáhneme pouze díky složení daného přípravku. Podstatnou roli hraje také správná vhodně načasovaná aplikace nebo také vytrvalost a pravidelnost v nanášení přípravku.                            Autor: Ing. Eva Ringlová