Nejedná se o jednoduchý úkol, a ne všechny účinné látky v kosmetice fungují vždy tak, jak si představujeme. Ingrediencí, u níž jsme si dlouhodobě jistí pozitivním účinkem na pleť, je bezpochyby vitamin E, který je jedním z nejdůležitějších antioxidantů v lidském organismu.                                                                                                                                                       

 

Ochranný vit.E

Antioxidanty chrání naši pleť před škodlivým působením volných radikálů způsobujících negativní reakce, jako je například poškození zárodečných buněk pokožky ( horší schopnost regenerace), oxidace lipidů ( narušení ochranné kožní bariéry) a karcinogeneze.                                                                                                                                                                             

 

Volné radikály vznikají přirozenými ději v našem těle, ale také vlivy pocházející z vnějšího prostředí ( UV záření, smog, cigaretový kouř, léky a pod.). Vitamin E je schopný tyto volné radikály vychytat a ukončit tím jejich reakce. Zlepšuje povrch pleti, pomáhá s epitelizací povrchových ran a má protizánětlivý účinek. Ve výrobcích má funkci také jako konzervant.   

 

Výsledkem užívání vitaminu E je hladká, regenerovaná pleť s minimem hyperpigmentací, která je chráněna před vlivy vedoucími k předčasnému stárnutí pleti.

 

Rozdíl mezi syntetickým a přírodním vitaminem E

 

Velký vliv na míru účinnosti této  tělu vlastní látky má její původ. Je totiž velký rozdíl mezi přírodním a syntetizovaným vitaminem E.

 

Dle posudků dermatologa Dr. E.W. Henricha poskytuje přírodní vitamin E osminásobně vyšší účinnost než syntetický vit.E. Proto je jeho přírodní forma pro pleť výrazně přínosnější než jeho forma syntetizovaná.

Tokoferol totiž vytváří 8 izomerů, kdy pouze přírodně získaný tokoferol je tvořen z jedné formy izomeru. Ten poznáme na obalu výrobku podle označení "D" ( D-alpha-Tocopherol). Oproti tomu syntetický tokoferol je směsí všech osmi možných forem izomerů a je označován " D,L" ( D,L-alpha-Tocopherol).

 

Dr.Baumann: 100% koncentrát přírodního vitaminu E

V kosmetickém přípravku 100% KONCENTRÁT PŘÍRODNÍHO VITAMINU E najdeme pouze 100% přírodní vitamin E získaný ze sójového oleje vyprodukovaného bez genetické modifikace. Právem se pyšní titulem jednoho z TOP produktů kosmetické péče Dr. Baumann, jelikož stojí za skvělými výsledky, maximální snášenlivostí a hromadou nadšených zákaznic. Na první pohled nic složitého, ale přece jen jedinečného, protože se s ním na trhu jen tak nesetkáme. Prostě čistá koncentrovaná síla účinku jedné složky v jednom produktu.

 

Nejlépe si ho vyzkoušet na vlastní kůži.                                                Ing. Eva Ringlová